TEADLASED: NAISED EI TOHIKS sellele aspektile oma elust keskenduda
pilt: Shutterstock

Teadlased on jõudnud järeldusele, et naised ei tohiks oma füüsilisele välimusele niivõrd palju rõhku panna, sest see mõjub neile halvasti. Maastrichti ja Göteburgi ülikoolide teadlaste poolt korraldatud uuringust selgus, et kui naised hakkaksid rohkem keskenduma sellele, milleks nende keha suuteline on, siis paraneks ka nende elukvaliteet ja nad oleksid õnnelikumad.

Uuringu raames said naised valiku: kas nad kirjutavad sellest, milleks nende kehad võimelised on või kirjutavad nad hoopis sellest, millised nad välja näevad.

Saadud tulemusi analüüsiti ja selgus, et need naised, kes eelistasid rõhutada oma keha võimekust, suhtusid oma kehasse ka positiivselt. Naised, kes aga kirjutasid oma välimusest, panid kirja kriitilisi punkte ja kaldusid pigem negatiivsusele. See omakorda näitas ära ka asjaolu, et naised, kes rõhutavad rohkem oma keha võimekust, ongi positiivsema ellusuhtumisega ja nad ei mõtle niivõrd sellele, milline nende keha välja näeb.

Saadud andmete põhjal järeldasid teadlased, et kõrgema enesehinnanguga on naised, kes ei keskendu oma kehale sellest aspektist lähtudes, et milline see välja näeb.