TEADLANE PALJASTAB: mis vanuses sünnitamisel sünnib kõige targem laps?
pilt: Shutterstock

Emaks saamine on iga naise enda vaba valik ning loomulikult ei saa siinkohal mitte keegi hakata peale sundima ka kindlat vanust või ajalist perioodi, millal see juhtuma peaks. Kuid siiski on teadlased uurinud seost naise vanuse ja sündiva lapse aju ning üleüldise arengu vahel.

London School of Economics teadlased viisid läbi uuringu, mille käigus analüüsiti ja jälgiti pikema ajaperioodi jooksul 18 000 lapse arengut ning suurt tähelepanu pöörati just sellele, kuidas mõjutab ema sünnitusvanus lapse edasist elukäiku ja arengut. Tulemused olid järgmised: kahekümnendates ja neljakümnendates eluaastates lapse saamine tähendab, et on väiksem tõenäosus saada niivõrd intelligentne laps, kui seda on need lapsed, kelle emad on kolmekümneselt lapse saanud.

Kolmekümneselt esimest korda emaks saanud naiste lapsed on intelligentsemad, vaimsel tasandil võimekamad ning elus edukamad. 

Üsnagi suurt rolli mängib siinkohal ka asjaolu, et kolmekümneselt on naine jõudnud oma elus juba sinna etappi, kus ta teab, mida ta elult tahab ning tema silmaring on samuti laiem. Kui ema on ise edukas ja teab, mida ta elult tahab, oskab ta oma last samuti paremini suunata.

Antud uuring avaldati väljaandes Biodemography and Social Biology