Sihikindlad, hullud, positiivsed - JJ-Street Crew
Fotod: KIRILL GVOZDEV

Buduaar TEEN käis juttu ajamas JJ-Street’i ülienergilise tantsutrupiga Crew. Uuri täpsemalt tänavatantsu ja JJ-Street’i tantsuklubi kohta!

Kui vanalt tantsimisega alustasite? 

Kertu: Millalgi lasteaias see oli, kuskil 6aastaselt, ma usun. 

Mari: Mina olin 16aastane.

Kairi: Mina olin 10aastane.

Eva: See oli ikka päris väiksena. Kuskil 3–4aastasena ehk.

Kätriin: Lasteaia lõpupoole. Ka vast umbes kuuesena.

Gerly: Mina olin kaheksane.

Kadri: Mina olin ka kuuene.

Milliseid tantsustiile harrastate? Enam-vähem kõik tänavatantsustiilid on vist kaetud: hiphop, house, locking, popping, krumping, vogue, waacking, break dance. Üritame ikka võimalikult erinevaid stiile harrastada.

Kui kaua olete koos tantsinud? Selline tantsutrupp nagu Crew loodi iseenesest juba 2005. aastal. Sellise koosseisu kujunemine nagu praegu, on kokku võtnud kümme aastat. Enamik meist on koos tantsinud kuskil seitse või kaheksa aastat, aga on ka neid, kes on meiega vaid paar aastat olnud, ja neid, kes ongi kümme aastat olnud. 

Mis on teie kõige eredam mälestus mõnelt esinemiselt? Kõige eredamalt on vast meeles esimesed suurtel lavadel toimunud esinemised, kui publikus oli kuskil 15 000 inimest. Need toimusid Tele2 Go Live üritustel. Enne seda ei saanud öösiti ikka üldse magada. Peas ketrasid lihtsalt tantsusamme ja harjutatud sai ikka söögi alla ja söögi peale. Seal võttis vahepeal ikka pisara silma, aga tegelikult olid need väga ägedad kogemused.

Mis teid tantsimise juurde viis? Tegelikult see kuidagi juhtus nii. Paljud meist olid muusikaga juba läbi muusikakooli seotud või väikesest peale tantsimist armastanud. Kui selline klubi nagu JJ-Street loodi, oli ta midagi omal ajal täiesti teistsugus – midagi sellist, mida enne ei olnud meie jaoks olemas. JJ-Street sai väga kiiresti väga paljudes linnades ülipopulaarseks ja nii sai sellise kambavaimuga kaasa mindud ja siis mõistsime, et tantsimine ongi see, mis meile sobib ja mida teha tahame.

Miks olete otsustanud just JJ-Streeti tantsuklubisse pidama jääda? Siia tulles oli kohe täiesti teistsugune õhkkond kui kuskil mujal. Kui Joel (Joel Juht – JJ-Street tantsuklubi omanik) ise klubi tutvustas, siis ta ei rääkinud tantsimisest üldse. Ta rääkis sellest emotsioonist, mis siin tekib ja ühtsustundest. Siin tõesti on nii kokkuhoidev grupp, et täiesti perekonna tunne tekib. See tunne on siiani säilinud ja seda ei tahaks ju kuidagi maha jätta. Samuti on siin rõhk professionaalsusel. Kõike tuleb teha väga hästi ja tuleb üritada kõiges järjest parem ja lõpuks parim olla. Kogu lähenemine on võrreldes teiste klubidega uuenduslikum ja ambitsioonikam ning asju võetakse palju suuremalt ette.

Kirjeldage oma igapäevast riietumisstiili. Meie stiil ongi selline tänavastiil nagu meie tantsiminegi. Üldiselt on stiil hästi noortepärane ja kaasaegne, värske ja selline urban vibe käib kindlasti läbi. Vaatamata meie igapäevastiilile oskame samas olla ka väga naiselikud ja väljapeetud. Peab ütlema, et meie stiil ja välimus on iseenesest meile väga olulised. Need ajad on möödas, kus tänavatants tähendas umbes kuus numbrit liiga suuri pluuse ja pükse ja hiphop eeldas tagurpidi pähe keeratud nokkmütsi. Kõigi trupiliikmete välimus on viimaste aastatega palju paremaks läinud ja rõhk stiilile on väga oluline. Sellele on kindlasti kaasa aidanud Street Shop Urban Classics kollektsiooni väljatulek. Nüüd kanname hästi värviderohkeid ja kaasaegseid riideid. Võtame oma eesmärgiks näidata, et hiphop-stiil on võimalik kerge vaevaga ühendada naiseliku stiiliga.

Kust oma riided enamasti soetate? Nüüd on enamik Street Shop One netipoest, valdavalt Urban Classics kollektsioon. Samas Eestis ei oskagi väga midagi muud nimetada. Välismaal käies üritame alati võimalikult palju kaasa haarata ja teinekord ka välismaalt tellida. 

Millist muusikat vabal ajal kuulata armastate? Väga seinast seina. Võiks öelda, et peaaegu kõiki stiile vist. Kindlasti house’i, funk’i, soul’i, RnB’d, hiphopi, aga läbi käivad näiteks ka rokk- ja popmuusika. Kindlasti toetame kõvasti Eesti artiste, nii et Eesti räppi kuulame palju. Tegelikult ei ole nii, et kui tegeled tänavatantsuga, siis kuulad ainult hiphopi ja muud ei tohigi kuulata, kuigi mõned meist nooremana nii arvasid. 

Kelleks väiksena saada tahtsite? 

Kertu: Mina jumaldasin hobuseid ja tahtsin hirmsasti nendega tegeleda. Sellest tulenevalt tahtsin saada tallitööliseks. 

Mari: Väiksena tahtsin kindlasti lauljaks saada.

Kairi: Päris väiksena tahtsin müüjaks saada ja siis juuksuriks. Tegelikult see vist kippus nii olema, et kui tulin hambaarsti juurest, siis hambaarstiks, ja kui juuksurist, siis juuksuriks. 

Eva: Mina unistasin baleriiniks saamisest.

Kätriin: Mul oli ka kindel valik, et baleriiniks. Ilmselgelt päris nii ei läinud. 

Gerly: Mina tahtsin väiksena saada kas näitlejaks või siis kokaks.

Kadri: Alguses tahtsin poemüüjaks saada. Mingi hetk tuli see faas peale, et tahtsin lauljaks saada, aga no hääl ikka ei ole selline. 

Mis on JJ-streeti tulevikuplaanid? Vallutada maailm. Tahaksime jõuda maailma igasse nurka ja kõigile meie tegemisi ja stiili tutvustada. Kaasata inimesi meie tegemistesse. Näidata, et edendame kogu tantsukultuuri. Tahame, et inimesed meid ja meie missiooni teaksid. 

Kirjeldage oma punti kolme sõnaga. Sihikindlad, heas mõttes hullud, positiivsed. 

Vaata ka allolevat galeriid!

tekst: MERLIN PARSIN

fotod: KIRILL GVOZDEV

stilist: JJ-STREET CREW

meik ja soengud: KSENIA LINJOVA

riided ja ehted: www.streetshopone.ee

 

Lisasime teie soovil ka video!