SANDRA DAŠKOVA emmede tõehetkes: 2 järjestikust last mõjusid kehale koormavalt
pildid:

Modell Sandra Daškova, kes osaleb ka hetkel teleekraanil jooksvas saates "Eesti parim pagar," on kahe imearmsa pisitütre ema. Vanem tütar Adriana on kahe ja poolene ning noorem Elisabeth aastane. Väikeste laste kõrvalt armastab Sandra üle kõige köögis toimetamist ning hõrgutiste valmistamist.

Loe allpool, mida põnevat vastas Sandra emmede tõehetke rubriigis: 

1. Kas oled tundnud, et oled emana läbi kukkunud? Jah.

Ma arvan, et iga ema tunneb mingil hetkel, et on läbi kukkunud, sest ükskõik, kui palju ka ei pingutaks, vahel on ikka tunne, et midagi jääb puudu. Ma usun, et see on normaalne. Sellest küll kõvasti ei räägita, ja eks endalgi on ebamugav seda tunnistada, aga ma arvan, et on oluline, et kõik värsked emad teaksid  selline enesetunne vahepeal on okei. See läheb üle!

2. Kas oled oma lastele piinlikkust valmistanud? Ei.

Nad on nii väikesed, et pole seda veel jõudnud teha. Aga ma usun, et kindlasti see juhtub. 

3. Kas oled oma lapsi löönud? Ei.

Ma ei usu, et lapse löömine midagi lahendab, pigem tekitab lapsele emotsionaalset kahju, millega peab ta suurena saades tegelema hakkama. Elu on piisavalt väljakutseid täis, ei ole vaja hakata ise hingehaavu juurde tegema.

4. Kas sinu lapsed on sulle midagi õpetanud? Jah.

Eelkõige seda, kuidas olla ema, kuidas pere eest hoolitseda, kannatlikkust, planeerimist ja seda, kui väärtuslik võib olla moment vaikust. 

5. Kas oled magava väikelapse üksi koju jätnud ja salaja välja hiilinud? Jah.

Olen läinud aeda rohitsema või terassi peale päikest võtma. 

6. Kas oled laste pärast elus millestki loobunud? Jah.

Olen loobunud modellitöödest, seltsielust ja hobidest kui mõlemad lapsed on haiged ning kodused, sest nende kõrvalt ei jää aega muude asjadega tegeleda. Ja loobunud oma juustest! Kaks järjestikust last on mõjunud mu kehale koormavalt. Mul kukkusid välja juuksed, ripsmed ja kulmud. Vahepeal ma ei julgenud kuskile minnagi, sest mu juuksed olid nõnda hõredad! Nüüd juba olukord vaikselt õnneks taastub.

7. Kas sinu lapsed on midagi varastanud? Jah.

Ainult südameid. 

8. Kas sa pead oma lapsi teistest lastest paremaks? Ei.

Iga laps on eriline ja ainulaadne. Iga laps on väike ime!

9. Kas sa keelad lastel vahel asju, sest sa oled ise laisk? Jah.

Aga ma tõesti ei jaksa olla superema 24/7. Ma pole kolm aastat saanud magada! Kolm aastat! Ma ärkan iga jumala öö 24 korda üles ning see võtab oma osa. Seega, kui saan natuke laisk olla, siis kindlasti olen ka! 

10. Kas sa lubad oma lastel päevas mitu tundi nutiseadmes ja teleri ees olla? Ei.

Meil on kujunenud rutiin, mis hõlmab erinevaid tegevusi, sealhulgas ka multikate või lasteseriaalide vaatamist, aga mitte rohkem kui pool tundi. Panen lapsed multikaid vaatama, kui mul on vaja midagi teha, aga ma ei saa neid jälgida. Nagu näiteks kui ma koristan või käin pesemas. 

11. Kas sa tunned vahel puudust sellest elust, mis sul oli enne laste saamist? Olen aus ja vastan jah, tunnen küll!

Aga samas, kui mul oleks valida, kas elu enne lapsi või pärast, siis valiksin elu perena. Elu koos oma laste ja kaaslasega. Miks ma tunnen puudust elust enne lapsi? Sest see oli lihtne ja kerge! Praegune elu kahe väikse lapsega on tõesti kohati raske, stressirohke ja väga emotsionaalne, kuid selles on ka oma võlu. Eriti vaadates, kui pöörase kiirusega pisikesed kasvavad ja arenevad. Oma peret ja lapsi ei vahetaks ma mitte millegi vastu! Usun, et kui plikad on suuremad ega vaja minu tähelepanu ööd ja päevad, on mul taas vabadust rohkem oma aja üle otsustada ning selleks ajaks on elu koos väikeste silmarõõmudega väga tore! Kuigi tõenäoliselt igatsen siis omakorda heldimusega aega, mil nad tillukesed olid… Aga eks see ole ainult inimlik!

12. Kas sinu lapsed on sulle ja mehele seksi ajal peale sattunud? Ei.

See vajab head planeerimisoskust.