kadi@buduaar.ee

Magamistuba on kodu kindlus. Tuba, kus puhatakse välja ja tuntakse ennast mõnusalt. Magamistuba peab olema kosutav pelgupaik, mis rahustab kiire päeva lõpul, eemal lärmist ja stressist.

Magamistoal on tegelikult suur mõju teie tervisele ja sellele, kas te tahate igal hommikul rõõmuga voodist välja hüpata.

Sellepärast on oluline, et magamistuba oleks meeldiva kujunduse ning sisustusega, et midagi ei häiriks ega segaks. Magamistuba peaks vähemalt korra nädalas hoolikalt puhastama ning tolmu võiks magamistoa riiulitelt võtta  üle ühe päeva. Tolm, mustus ja ripakil asjad annavad inimesele negatiivset energiat ja tekitavad närvilisust. Usun, et igaüks meist on tundnud seda head ja mõnusat enesetunnet, kui tuba on täiesti korras ning tolmust puhas.

Pisikestes linnakorterites on nii olmetuba, magamistuba, paljudes kohtades ka köök, omavahel ühendatud. Loomulikult on parem kui magamistoas ei ole televiisorit, arvutit ega võimsat helitehnikat. Kui  teisiti üldse ei saa, siis tuleks hoolega kaaluda ruumi planeerimisvõimalusi. Ideaalne on magamistuba, mis on väike ja väheste esemetega ning mis ergutaksid silma ja mõistust. Magamistoast tuleks eemaldada kõik, mis võib mõjutada une kvaliteeti.

Karta ei maksa aga ka eksperimenteerimist erinevate materjalidega ja ruumilahendustega, mis aitavad muuta magamistuba just sulle meeldivaks ja isikupäraseks.

Voodi

Mida rohkem on magamistoas iseseisvaid esemeid, seda rohkem ruumi nad haaravad. Isegi kui on väga suur kiusatus, ei tohiks  seda tuba sisustada rohkete detailide ja mööbliesemetega. Rõhku tuleb panna voodile, mis võiks täita magamistoast suurema osa.

Voodi asukoht sõltub toa suurusest, kujust, akende ja küttekehade paigutusest ruumis. Vana tõde on see, et voodi ei tohi olla jalutsiga ukse poole. See ei pidanud head tähendama. Loomulikult sõltub voodi paigutus aga siiski ruumi omapärast.

üks korrapärane võimalus, mis sobib nii suurde, kui väikesesse ruumi, on voodi asetus peatsiga akna poole. Siis ei tohiks aga akna all asetseda küttekeha. Vähem on levinud voodi diagonaalne asetus, mis  jätab omanäolise mulje. Selline paigutus sobib rohkem suurde tuppa.

Kui voodipäis on seina vastas, on ruumis sümmeetriline, korrapärane ning korrektne kujundus. Küljega seina ääres voodi võimaldab kokkuhoitud pinna arvel mahutada ära ka riidekapi, lapsevoodi vm ja jätta tuppa avarust, mida ei saa saavutada voodi toa keskel asukohaga.

Panipaigad

Kõik rõivad, mida te olete päeva jooksul kandnud, tuleks paigutada eraldi riietumistuppa või panipaikadesse. Paljudel inimestel on komme visata riided otse  maha põrandale, et neid sealt hommikul ka kohe uuesti selga panna. Tüüpilisem on see komme just meeste hulgas. Rõivad on  kogunud endasse päeval kogetud energia ning riidehunnik voodi kõrval häirib tugevalt nii heaolu kui ka unerahu. Inimesel, kellel see komme küljes, peaks sellest lahti saama. Naised peaksid õpetama ja suunama mehi, kasvõi kavalusega, riideid kappi või panipaikadesse paigutama igal õhtul enne voodisse tulemist.

Kui on suur maja või korter, siis saab teha endale  eraldi  riietusruumi, et riideid magamistoas üldse vahetama ei peaks. Väga hea variant on ehitada riieteruum vannituppa, kuhu hommikul on hea soe öösärgis lipata ning seal siis algavaks päevaks riietuda.

Magamistuppa riidekappi ehitades peaks see olema kindlasti suurem, kui algsetele asjadele planeeritud, sest esemeid tuleb  elu jooksul aina juurde ning siis ei teki tulevikus probleeme riiete jm asjade paigutamisega.

Lükandustega või sisseehitatud riidekapp on väga praktiline ning mahutab palju. Selles saab kasutada riiulisüsteeme, mida on lihtne kombineerida ja vahetada.
Kui suurt riidekappi ei ole võimalik magamistuppa ehitada, siis sobib sinna ideaalselt ka kummut. Kummut annab magamistoale armsa ja meeldiva mulje.

Valgus ja värvid

Valgus ja värvid on magamistoas väga olulised ning annavad toale  lõpliku üldmulje. Värvitooni valik sõltub loomulikult toa stiilist ning omaniku värvieelistustest. Siiski tuleks eelistada rahulikke lihtsaid materjale ning heledaid toone. Mida heledamad on toonid, seda parem on ruum puhkamiseks.

Intensiivne värvilahendus hakkab pikapeale häirima inimese rahulolu. Erksad värvid ergutavad ning ei võimalda täielikku puhkust, samuti muutuvad ka lõpuks tüütuks ja ärritavaks. Heledaid magamistoa toone saab rõõmsamaks muuta patjade, voodikatte, vaiba, kardinate, potilillede ja küünlajalgadega.

Magamistoas on hea olla, kui seal on palju päikesevalgust. Seda aga päeval. Kui magamistoal on suur aken, siis tuleks kindlasti muretseda aknale valgust mitte läbilaskvad katted. Uni on kõige olulisem ning erk valgus aknast ei tohi und segada, kui soovid  sügavalt magada ja ennast korralikult välja puhata. Magamistuba on eelkõige koht puhkamiseks ning seal peab olema hea olla.

Allikas: Gina Lazenby â