Kui pikad on tuntud Eesti naised? Kerli Kõiv, Kati Toots, Laura Kõrgemäe, Beatrice ja paljud teised
pildid: Buduaar

Erinevate andmete kohaselt on Eesti naiste keskmine pikkus vahemikus 164-165 cm, Saksamaal ja Hollandis on naiste keskmiseks pikkuseks aga vastavalt 165 cm ja 168 cm. Kõikides teistes riikides on naiste keskmine pikkus madalam, seega oleme kolmandal kohal. Kui pikad on aga tuntud Eesti naised, keda ürituste piltidel sageli kõrgetel kontsadel näeme? Buduaar uuris tuntud naiste endi käest.

Nii seltskonnatäht Kati Toots kui ka tantsutreener Monika Tuvi on mõlemad 169 cm.

USAs laineid löönud Eesti lauljatar Kerli Kõiv on vaid 157 cm, olles seega kõige lühem tuntud eestlane.

Lauljatar Merlyn Uusküla pikkuseks on 165 cm, temast vaid 1 cm lühem on kunstnik Merliis Rinne aka Meru.

Skandaalse Anna-Maria Galojani pikkus jääb Eesti naiste keskmisest pisut alla, nimelt on Anna pikkuseks 162 cm.

Eksmiss ja modelliärinaine Laura Kõrgemäe on koguni 178 cm pikk, kaunitarile ei jää alla ka õed Sõnajalad, Siiri on 176,5 cm ning Viivi 178 cm.

Modelliärinaine Beatrice on 173 cm. Kaunitarist 2 cm lühemad on ettevõtja Ines Karu-Salo ning imekauni häälega lauljatar Jana Kask, olles mõlemad seega 171 cm pikad.

Promootor ning modell Jana Pulk, kes alati hoolitsetud välja näeb, on 168 cm pikk, temast 2 cm pikem on aga Eestit kahel korral Eurovisioonil esindanud Maarja-Liis Ilus - täpselt 170 cm.

Eksmiss, modell ja kolme lapse ema Kristiina Aigro on 176 cm pikk, modell Carmen Kass on aga 178cm pikk. Modellimõõtu on ka kaunis laulja Eda-Ines Etti (175cm) ning näitleja Merle Palmiste (176cm).

Kaheks kõige pikemaks tuntud Eesti naiseks on tennisist Kaia Kanepi - 181 cm ning endine poliitik Evelyn Sepp - 182 cm.

Buduaar.ee